blog

کپسول آتش نشانی برای موتور سیکلت به همراه قیمت

کپسول آتش نشانی برای موتور

کپسول آتش نشانی موتور سیکلت

اگر به دنبال کپسول آتش نشانی موتور سیکلت خود هستید در این مقاله به شما خواهیم گفت برای هر مدل از موتور سیکلت از چه کپسول و خاموش کننده ای استفاده نمایید.

این خیلی عالی است که به دنبال یک کپسول آتش نشانی برای موتور سیکلت خود هستید چرا که بارها مشاهده شده است موتور سیکلت ها در هنگام حادثه و یا سوختگیری و حتی در حین حرکت به خصوص در حال حمل سایر مواد اشتعالزا دچار حریق شده اند و اگر در آن لحظه کپسول آتش نشانی در دسترس باشد می تواند از صدمات جانی و مالی حادثه بکاهد.

همچنین بخوانید: کپسول مناسب خودرو و ماشین

بنابراین نیاز است تا همیشه و برای اطمینان از یک خاموش کننده برای موتور سیکلت خود استفاده نمایید.قیمت این خاموش کننده ها به نسبت کارایی که دارند و همچنین با توجه به اینکه از خرابی بیشتر موتور سیکلت در هنگام حادثه جلوگیری می کنند بسیار ناچیز است.

مهمترین مسئله ای که برای انتخاب یک کپسول اتش نشانی برای موتور سیکلت باید در نظر داشته باشید این است که سایز و ابعاد موتور سیکلت شما چقدر است؟

اصولا موتور سیکت ها از لحاظ موتور به چهار گروه تقسیم می شوند:

  • گروه اول با حجم موتور ۱۲۵ سی‌سی
  • گروه دوم موتورسیکلت‌های با حجم موتور ۱۳۵ تا ۲۰۰ سی‌سی
  • گروه سوم موتورسیکلت‌هایی با حجم موتور ۲۵۰ سی‌سی
  • گروه چهارم با حجم موتوری بیش از ۲۵۰ سی‌سی تا ۱۱۰۰ سی‌سی هستند.

معمولا بسته به حجم موتور، اندازه و وزن موتور هم کمی تغییر می کند، البته این تغییرات زیاد با هم فاصله ای ندارند و به صورت کلی می توان موتور سیکلت ها را از لحاظ اندازه و سایز به دو نوع سایز متوسط و سایز بزرگ تقسیم کرد.

 

نمونه ای از موتورهای سایز متوسط

موتور سایز کوچک

موتور سایز متوسط

 

نمونه ای از موتورهای سایز بزرگ

موتور سایز بزرگ

موتور سایز بزرگ

برای موتور سیکلت های سایز متوسط و همینطور سایز بزرگ بهترین مدل خاموش کننده ها استفاده از اسپری های خاموش کننده می باشد.

اسپری های خاموش کننده و اطفای حریق:

این اسپری ها که معروفترین آنها کلدفایر ColdFire می باشد دارای ابعاد بسیار کوچک با کارایی بسیار بالا می باشند که با اسپری کردن آن روی اجزای موتور در هنگام آتش سوزی می توانید به راحتی حریق را مهار نمایید.

اسپری آتش خاموش کن کلد فایر / رایان اطفاء

مکانیزم عملکرد این اسپری ها بر اساس خنک کردن آتش و محیط می باشد که باعث فرونشاندن آتش می شود. گاز موجود در این اسپری ها کاملا گیاهی اسنت و غیر سمی بوده و برای انسان هیچ خطری ندارد. از کلد فایر درون کابینه هواپیماها و خودروهای عمومی و … نیز استفاده می شود.

بنابراین این اسپری ها هیچ اثری از خود روی موتور نمی گذارند و به سرعت تخیر می شوند.

کار کردن با این اسپری بسیار راحت است طوری که کودکان نیز می توانند از آن استفاده کنند و کار کردن با آن را بیاموزند.

جهت سفارش اسپری خاموش کننده کلد فایر همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای شما ارسال شود:

02144288682  –   02144233319

مدل دیگری از اسپری های آتش خاموش کن اسپری های اطفای حریق نیم کیلویی می باشد. این اسپری ها اصولا با نام تجاری فایر استاپ در بازار موجود می باشد که از کف و فوم برای خاموش کردن استفاده می نماید.

اسپری فایر استاپ

این اسپری ها از کف و فوم برای مهار آتش استفاده می کنند و می توانند خاموش کننده قوی برای اطفای حریق موتور سیکلت باشند از جمله مزایای این اسپری ها نیز اندازه و سایز کوچک آنها می باشدکه به راحتی در قسمت های مختلف موتور سیکلت نصب می شوند. و تنها مشکل آنها این است که کف و فوم به جا مانده از آن ها روی وسایل می ماند و باید حتمن بعد از اطفا موتور سیکلت را تمیزکاری نماید. البته این فوم و کف به هیچ عنوان حالت خورندگی ندارد و به موتورسیکلت شما هیچ آسیبی نمی رساند.

محل نصب اسپری ها روی موتور سیکلت:

شما می توانید این اسپری ها را در بخشی از موتور که به آن دسترسی سریعتری دارید نصب نمایید. اگر صندلی موتورسیکلت شما باز و بسته می شود می توانید درون صندلی بگذارید فقط نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در دمای بالاتر از 45 درجه قرار نگیرد چرا که ممکن است باعث تبخیر و یا خارج شدن محلول گردد. همچنین در جایی نصب نمایید که در هنگام حادثه با زمین برخورد نکند و دچار سوراخ شدن و یا منهدم شدن نشود.

و اما اگر از موتور سیکلت های بزرگ و ریسینگ و حرفه ای استفاده می کنید دو نوع انتخاب دارید

اول اینکه می توانید از اسپری های کلد فایر استفاده کنید که می تواند به راحتی حریق را کنترل کند و دوم اینکه از کپسول های آتش نشانی CO2  با وزن های 1 تا 3 کیلوگرم استفاده نمایید.

کپسول آتش نشانی 3 کیلویی

از آنجایی که موتور سیکلت های بزرگتر فضای بیشتری برای نگه داری کپسول دارند می توانید از کپسول های CO2 با وزن های 1 تا 3 کیلوگرم استفاده نمایید. پیشنهاد ما نیز استفاده از کپسول های CO2 می باشد به این دلیل که قدرت اطفای بیشتری دارد، دارای بدنه فولادی و محکم هستند و به راحتی نیز می توانید بعد از هر بار استفاده آن را شارژ نموده و تا سالیان سال از آنها استفاده نمایید.

کپسول های Co2 1 تا 3 کیلوگرم میتواند گزینه بسیار خوبی برای موتورسیکلت های سنگین وزن تر باشد و اصولا با مارک های متفاوتی از جمله مارک دژ، آرمان سیلندر، پیشرو، روناک و … در بازار موجود می باشد.

جهت سفارش هر کدام از مدل های کپسول های Co2 و همچنین اسپری های خاموش کننده می توانید همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید و محصول مورد نظرتان را درب منزل تحویل بگیرید:

Summary
Review Date
Reviewed Item
Motorcycle fire extinguisher
Author Rating
51star1star1star1star1star
Software Name
all in one plugin
Software Name
web
Software Category
web

دیدگاهتان را بنویسید