blog

شارژ کپسول FM200

شارژ کپسول FM200

شارژ کپسول FM200

سیلندر FM200

شارژ کپسول fm200 و نحوه محاسبه هزینه آن

شارژ کپسول fm200 با استفاده از گاز fm200 به عنوان یکی از موثرترین و تمیزترین ماده‌ها در سیستم‌های اطفاء حریق کاربرد دارد. استشمام گاز fm200 کاملا برای انسان بی‌خطر است و هیچ آسیبی به لایه ازون وارد نمی‌کند. از آنجایی که تشخیص خالی بودن گاز کپسول آتش‌نشانی امری تخصصی، به همین شارژ سریع سیستم fm200 بعد از هر بار استفاده برای خاموش کردن آتش از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

به دلیل نوع عملکرد سیستم اطفاء حریق fm200 و همچنین به علت قدرت خاموش‌کنندگی بالا و خاصیت سازگاری با محیط زیست، استفاده از این گاز در مکان‌های بسته کاربرد زیادی دارد.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی

همیشه بعد از هر بار استفاده و همینطور بعد از یکسال حتی بدون استفاده از کپسول آتش نشانی باید حتما جهت شارژ مجدد با مراکز شارژ از جمله رایان اطفاء تماس گرفته و نسبت به شارژ کپسول آتش نشانی خود اقدام نمایید.

گاز fm200 چیست ؟

گاز FM200 از گروه گاز های خاموش کننده قوی و بدون ضرر برای محیط و انسان می باشد. سیلندر FM200 باید فولادی و بدون رزوه جوش باشد. کاربرد سیلندر FM200 برای اطفا گازی اتوماتیک است. جهت خرید کپسول fm200 می توانید با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید.

زمان شارژ مجدد

fm200 یک گاز بی‌رنگ و غیر قابل اشتعال است که برای قرار گرفتن داخل کپسول مخصوص خود تحت فشار قرار می‌گیرد، این گاز نسبت به گازهای مشابه درصد سمی بودن بسیار پایینی دارد . همچین این گاز با استفاده از فشار 24 بار، توسط گاز نیتروژن تحت فشار قرار می‌گیرد تا در زمان تخلیه به سرعت از سیلندر کپسول خارج و در محیط پخش شود.

چون این گاز fm200 به صورت مایع است میزان کارایی آن بستگی به شرکت سازنده آن دارد و برای اینکه از عملکرد کپسول آتش‌نشانی خود برای خاموش کردن آتش اطمینان حاصل کنید باید درجه فشار آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر میزان افت فشار آن کمتر از مقدار استاندارد ۲۵ یا ۴۵ بار باش باید نسبت به شارژ مجدد گاز کپسول اقدام کنید.

اگر از این کپسول آتش‌نشانی برای ادارت و سازمان‌های دولتی استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم که گاز fm200  خود را بلافاصله پس از تخلیه شارژ کنید. بنابراین بهتر است که مدت زمان خالی بودن سیستم اطفاء حریق خود را به حداقل برسانید و زمان شارژ کپسول fm200 را به تعویق نیندازید. چرا که در هر زمانی و به هر دلیلی احتمال وقوع آتش‌سوزی وجود دارد، بنابراین خالی بودن کپسول از گاز fm200 می‌تواند خطرات و خسارات جبران‌ناپذیری به دنبال داشته باشد. پس لازم است کپسول‌های آتش‌نشانی را به صورت سالانه شارژ و سرویس کنید.

نحوه محاسبه هزینه

کپسول آتش‌نشانی fm200 یکی از بهترین و پرکاربردترین سیستم‌های اطفاء حریق است که هزینه شارژ آن به دلیل وارداتی بودن گاز fm200 بسیار بالا است. البته هزینه شارژ کپسول fm200 تنها به شارژ سیلندر آن محدود نمی‌شود بلکه هزینه خدماتی که جهت تست هیدرواستاتیک، تست شیر و شلنگ و غیره انجام می‌شود را نیز باید در نظر گرفت.

جهت مشاوره و خرید با شماره 02144288682 تماس بگیرید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
FM200 capsule charging
Author Rating
51star1star1star1star1star
Software Name
all in one plugin
Software Name
web
Software Category
web

دیدگاهتان را بنویسید