سیستم اطفا حریق آیروسل

آیروسل چیست؟

آیروسل Aerosol رایان اطفاء

سیستم اطفا حریق آیروسل یک سیستم مبتنی بر اطفای خودکار آتش می باشد.آیروسل نوعی گاز است. هنگامی که سنسور های اطفاء حریق، تشخیص دود ناشی از آتش سوزی می دهند کپسول های این سیستم به صورت خودکار فعال می شود و کار اطفاء را انجام می دهد. آیروسل ها به سه صورت حرارتی، الکتریکی و دستی فعال می شود و به دلیل قیمت بالایی که دارد، برای همه اماکن مقرون به صرفه نیست اما به طور کلی در اماکنی مانند اتاق سرور ها مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است که بجای سیستم آئروسل برای اتاق سرور، از سیستم FM200 استفاده گردد زیرا ریسک آسیب دیدگی به دستگاه ها پایین تر می آید. اطفاء حریق توسط این سیستم به میزان غلظت ذرات آئروسل در برابر آتش بستگی دارد.

سیستم اطفای حریق آیروسل یک سیستم اطفا حریق سقفی می باشد که به دلیل طول عمر و هزینه های اقتصادی و همچنین کاربردی بودن آن در مهار حریق دارای محبوبیت زیادی می باشد.

اگر بخواهیم مکانیزم مهار آتش توسط آیروسل را به زبان ساده شرح دهیم باید عرض کنم که مکانیزم اطفای حریق آیروسل یک مکانیزم شیمیایی می باشد.ذرات موجود در آیروسل در محیط پخش می شود و باعث جذب اکسیژن و هیدروژن درون آتش می شود که همین مسئله باعث شکسته شدن فرایند سوختن شده و در نهایت آتش مهار می شود.

سنسورهای اطفای حریق با حس کردن دود و دمای بالا فعال شده و در هوا پخش می شوند و به آتش اجازه فروکش کردن را نمی دهند و حتی باعث کاهش دمای اتاق و محیط نیز می شوند تا جلوی حریق را گرفته و در  نهایت آن را مهار نمایند.

اگر قصد دارید مجموعه ای اداری و یا تجاری خود را که شامل وسایل اداری و همچنین سیستم های کامیپوتری و یا حتی اتاق های دیتاسنتر و رک و شبکه و … می باشد را مجهز به سیستم اطفای حریق نمایید بهترین پیشنهاد استفاده از سیستم اطفای حریق ایروسل می باشد.

اصولا مواد به کار رفته در آیروسل شامل گاز آیروسل، پودر و ذرات جامد می باشد که به هیچ عنوان برای وسایل و ماشین های اداری مضر نیست و هیچ آسیبی به آنها نمی رساند.

بنابراین می توان از این سیستم در کارگاهها و خطهای تولیدی نیز به راحتی استفاده کرد.

معایب آیروسل

از جمله معایب آیروسل می توان به معلق ماندن مواد آیروس هنگام انتشار اشاره کرد که باعث می شود روی کل فضای محیط بنشیند و بایستی در کمتر از 24 ساعت نیز هوای اتاق را تهویه کرده و وسایل و ماشین آلات و … را تمیز کاری نمود.

 

 

آیروسل چیست Aerosol رایان اطفاء

از مزایای این سیستم می توان موثر بودن برای انواع طبقه بندی آتش، جایگزین هالون 1310 و غیر سمی، هزینه نگهداری و پشتیبانی بسیار پایین و کم وزن و کم حجم بودن آن اشاره نمود. معایب این سیستم قابلیت شارژ مجدد را نداشته و پس از هر بار استفاده و یا اتمام تاریخ انقضاء می بایست سیستم جدید خریداری شود.

سیستم آیروسل چیست رایان اطفاء

جهت مشاوره و خرید از سایت رایان اطفاء با شماره 02144288682 تماس بگیرید.

آیروسل چیست ؟

آیروسل نوعی گاز خاص برای اطفای حریق می باشد. هنگامی که سنسور های اطفاء حریق، تشخیص دود ناشی از آتش سوزی می دهند کپسول های آیروسل به صورت خودکار فعال می شود و کار اطفاء را انجام می دهد.
سیستم اطفاء حریق آیروسل در چه مکان هایی قابل استفاده می باشد ؟
سیستم آیروسل به دلیل قیمت بالایی که دارد برای همه اماکن مقرون به صرفه نیست اما به طور کلی در اماکنی مانند اتاق سرور ها مورد استفاده قرار می گیرد.
آیا قوی تر از سیستم آیروسل وجود دارد ؟
بهتر است که بجای سیستم آیروسل برای اتاق سرور، از سیستم FM۲۰۰ استفاده گردد زیرا ریسک آسیب دیدگی به دستگاه ها پایین تر می آید. اطفاء حریق توسط آیروسل به میزان غلظت ذرات آیروسل در برابر آتش بستگی دارد.
از مزایا و معایب دستگاه آیروسل ها چه می باشد ؟
از مزایای این سیستم می توان موثر بودن برای انواع طبقه بندی آتش، جایگزین هالون ۱۳۱۰ و غیر سمی، هزینه نگهداری و پشتیبانی بسیار پایین و کم وزن و کم حجم بودن آن اشاره نمود. معایب این سیستم قابلیت شارژ مجدد را نداشته و پس از هر بار استفاده و یا اتمام تاریخ انقضاء می بایست سیستم جدید خریداری شود.

Summary
Review Date
Reviewed Item
the plugin
Author Rating
51star1star1star1star1star
Software Name
all in one plugin
Software Name
web
Software Category
web